Yaklaşık 3 ay önce Film46 tarafından yazıldı 2 yorum var.

Şeytanın Maskesi & La maschera del demonio (1960) DVDRip x264 Türkçe Dublaj(IMDB: 7.3)

Vip Premium özel

http://www.imdb.com/title/tt0054067/

Şeytanın Maskesi filmi tek link ücretsiz indir,İtalya’da La Maschera Del Demonio (Şeytanın Maskesi) adıyla çekilen, İngilizce versiyonu The Mask of Satan şeklinde isimlendirilen filmin, ABD’de Robert Nicolasi’nin usta işi film müziklerinin Lex Baxter’in abartılı caz müzikleriyle değiştirildiği Black Sunday (Kara Pazar) adıyla, birkaç yıl sonraysa Birleşik Krallık’ta ciddi şekilde makaslanmış haliyle Revenge of the Vampire (Vampirin İntikamı) olarak ortaya çıkarılmasıyla işler karışmıştır.

Asıl işi görüntü yönetmenliği olan Mario Bava, görüntü yönetimini üstlendiği filmlerde birçok kez yönetimi devralıp filmi tamamlamıştır. Sonradan yönetmenliğini devraldığı filmler arasında Ricardo Freda’nın I Vampiri (1957) ve Caltiki, the Immortal Monster’ı (1959) vardır; Steve Reeves’in Hercules filminin de ikincil çekimlerini gerçekleştirmiştir. Bava, kendi filmini çekme şansını yakaladığında, Nikolay Gogol’ün “Viy” adlı Rus halk efsanesi hikâyesinde karar kılar. Hikâye, 19. yüzyılda kendisini bir anda, tekinsiz bir Moldovyalı topluluk arasında beş parasız bir halde bulan ve vücudu Asa isimli bir büyücü tarafından ele geçirilen mirasçı Katja Vajda’ya (Barbara Steele) âşık olan bir doktoru anlatır.

Senaryo, gizli geçitler, lanetli aileler ve ani ölümlerin alışılageldik bir karşımı olsa da Bava, filmin her karesini büyüleyici ve korkunç detaylarla doldurmuştur. Film, kafalarına şeytan maskeleri mıhlanmış cadıların son derece acayip idam sahnesiyle açılır; ve mezarlarından sürünerek insanları katletmeye giden vampirler gibi pek çok unutulmaz korkunç görüntüyle doludur. Bolca siyah-beyaz görüntünün yanı sıra, korkutucu müzik ve içinden kan fışkıran çamur sahneleriyle La Maschera Del Demonio, bir korku filminin yıldızı olan en sıradışı seksapele sahip aktris Steele’i, en iyi filmlerden birinde görmek için en iyi fırsat. Rank Zarafet Okulu’ndan mezun olan ve okulla konservatuar eğitimini birleştiren esmer, iri gözlü aktris Steele, Britanya sinemasında ürkütücü bakışlarına uygun çok az rol bulunca, şansını yabana ülkelerde denemek zorunda kalmıştı. Steele, Federico Fellini’nin 8’/2’unda (1963), Sophia Loren parodisi rolünden önce, 60’lı yıllarda İtalyan korku filmlerinin kraliçesiydi. Hangi isimle olursa olsun, La Maschera Del Demonio, İtalya’dan çıkmış en iyi gotik korku filmi.türkçe dublaj La maschera del demonio tek part indir…

 VIP Tek Link indir

Bu Linki indirebilmeniz için VİP PREMİUM satın almalısınız!!! Vip Premium Satın Alarak Tek Tıkla Son Hız indirebilirsiniz!!! Vip Premium Satın Almak için Tıklayınız.

1ay2 3ay2 6ay2 1yil

“Şeytanın Maskesi 1960 indir” için 2 cevap

  1. dilmac07 dedi ki:

    vip premium aboneliği telefonla olamazmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giris_logo   300250reklam